Koryfeusze przyznane po raz drugi

th

Laureatów nowej nagrody, wręczanej przez polskie środowisko muzyczne wybitnym projektom artystycznym oraz przedstawicielom kultury, ogłoszono 1 października 2012 roku podczas uroczystej gali w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.


Jazz w Filharmonii Wrocławskiej: Jazztopad 2012

th

Znamy już kompletny program wrocławskiego festiwalu Jazztopad, zaplanowanego na 3-25 listopada 2012 roku. "Jazztopad to premiery utworów skomponowanych specjalnie dla festiwalu, autorskie projekty tworzone wyłącznie na jego okoliczność, warsztaty mistrzowskie"[1].

Merkabah

th

Merkabah to warszawski zespół powstały pod koniec 2007 roku. Na początku swojej muzycznej drogi zespół kojarzony był z silnie rozwijającą się w tamtym czasie sceną post-rockową, jednak na przestrzeni lat wraz ze zmianami personalnymi, rozszerzeniem instrumentarium i ciągłymi poszukiwaniami własnego języka muzycznego, twórczość Merkabah wyewoluowała w kierunku ciężkiej do sklasyfikowania mieszanki psychodelii, jazzu i metalu.Wratislavia ridens

th

Prezentujemy na łamach MEAKULTURY wpis z kolejnego bloga, tym razem poświęcony Festiwalowi Wratislavia Cantans, nad którym sprawowaliśmy patronat medialny.

Zostań wolontariuszem Filharmonii Wrocławskiej

th

Zaangażuj się w pomoc przy muzycznych wydarzeniach Filharmonii Wrocławskiej oraz ciesz się szczególnymi względami członka wolontariatu!Muzyczne szaleństwo w rosyjskim stylu

th

Już 28 września w Warszawie rozpocznie się 3. edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki. Tym razem bohaterami koncertów będą rosyjscy kompozytorzy-giganci: Czajkowski, Rimski-Korsakow, Rachmaninow, Strawiński, Prokofiew i Szostakowicz. Do współpracy zaproszono zarówno wybitnych wykonawców z całej Europy, jak i wielu debiutujących muzyków z polskich szkół muzycznych. Podczas trzech dni Festiwalu odbędzie się aż 60 koncertów, podczas których wystąpi ok. 950 wykonawców, organizatorzy spodziewają się zaś 25 tysięcy słuchaczy!

Max Skorwider dołączył do MEAKULTURY!

th

Dr Max Skorwider - Ceniony arty­sta mło­dego poko­le­nia, znany wykła­dowca Uni­wer­sy­tetu Arty­stycz­nego (dawniej ASP) w Pozna­niu i absolwent tej uczelni na Wydziale Gra­fiki.Koryfeusz Muzyki Polskiej - znamy nominowanych!

th

17 września 2012 roku Rada Programowa Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie wyłoniła listę kandydatów nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej - wyróżnienia skierowanego do wykonawców, twórców, muzykologów, krytyków, dziennikarzy oraz popularyzatorów artystycznej muzyki polskiej. MEAKULTURA objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Mity, pogarda, ryrający bas

th

To już drugi tekst BLOGOSFERY. Powstał z potrzeby chwili - jest to list otwarty Jędrka Jendrośki (założyciela i redaktora naczelnego serwisu/bloga Lineout.pl) do Ziemowita Sochy, autora wpisu o dubstepie, który wywołał sporo emocji po jego pojawieniu się na łamach MEAKULTURY. Cieszymy się, że nasze założenia powoli się realizują i że BLOGOSFERA staje się platformą prezentującą różne poglądy związane z kulturą muzyczną.Skrzyżowanie Kultur w Warszawie

th

W dniach 23-29 września 2012 roku w Warszawie odbędzie się 8. edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur - cyklicznej imprezy kulturalnej poświęconej twórczości etnicznej i muzyce świata.

Co wiesz o NOSPR? Sprawdź się - w nagrodę abonament koncertowy!

th

Wielkimi krokami w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zbliża się otwarcie sezonu artystycznego 2012/2013. Z tej okazji orkiestra zorganizowała konkurs, w którym do wygrania jest... roczny abonament na koncerty NOSPR dla dwóch osób.140414253

logowanie i rejestracja
Wydanie 288