Miles Davis

th

W kolekcji grafik Maxa Skorwidera pojawił się kolejny jazzman. Przed Państwem - Miles Davis.


Konferencja "Muzyka w przestrzeni publicznej"

th

Już niedługo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza odbędzie się konferencja studencko‑doktorancka „Muzyka w przestrzeni publicznej vol. 2”, której patronem medialnym jest MEAKULTURA. Dlaczego warto wziąć w niej udział?

Talent z talent show. Dawid Podsiadło

th

Dawid Podsiadło sprzedał w ostatnim roku największą ilość płyt na polskim rynku muzycznym i tym samym został artystą TOP podczas pierwszego dnia Sopot TOPtrendy Festiwal. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę tego jednego z najlepiej rokujących młodych muzyków.Ale jazz ... Numer specjalny.

th

Cytując "Klasyka": Jazz jest niby ptak, który odlatuje i powraca, przylatuje i przyfruwa, przeskakując bariery, kpiąc z kontroli celnych [...] chmura pozbawiona granic, szpieg powietrza i wody, forma archetypu, coś z przeszłości, coś z głębi, z dołu...(Julio Cortázar, "Gra w klasy").

 

 

 

UW-łaczające zamieszanie czyli odwołanie koncertu Prusinowski Trio. Hyde Park

th

Dziś w Hyde Parku Katarzyna Bartos pisze o tym jak władze Uniwersytetu Warszawskiego zdjęły z afisza koncert Prusinowski Trio na co ponoć miał wpływ występ Donatana na Eurowizji.Korzystanie z utworów podczas zajęć

th

Blogosfera, a w niej wpis Aleksandry Sewerynik, autorki bloga "Prawo Muzyki". Zapraszamy!

Nie samą muzyką…, czyli co robią muzycy po godzinach. Hyde Park

th

Od zawodowych muzyków często można usłyszeć nieco górnolotne stwierdzenie, że „muzyka stanowi całe ich życie”. Niewątpliwie trudno byłoby im bez niej żyć, jednak czy oprócz tej dziedziny sztuki, kompozytorów i wykonawców nic nie interesuje? Co w takim razie robią muzycy po godzinach ćwiczenia gam, komponowania i licznych występów? Czy w ogóle mają czas na jakieś pozamuzyczne hobby? Jeśli przyjrzymy się kilku znanym postaciom z historii muzyki okaże się, że lista takich zainteresowań może okazać się naprawdę zaskakująca."My Słowianie wiemy, jak..." wybrać najlepszą piosenkę. "Hyde Park"

th

Zapraszamy do przeczytania pierwszego tekstu z nowego cyklu felietonów, noszących wspólny tytuł "Hyde Park".

Potem odpoczniesz. Rzecz o biegu absolwenta muzykologii.

th

Tym razem prezentujemy na naszych łamach wpis Aleksandry, która wspólnie z grupą poznańskich studentów muzykologii prowadzi blog Podsluchaj. Muzyczne śledztwo.MEA zjazd

th

W ubiegły weekend odbył się pierwszy MEAKULTUROWY zjazd. Spotkaliśmy się w naszym redakcyjnym gronie, by wspólnie porozmawiać o przyszłości i rozwoju pisma.

Konkurs: Melodie regionalne ziem polskich w opracowaniu

th

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez redakcję czasopisma "Wychowanie Muzyczne" na opracowanie autentycznych, tradycyjnych polskich melodii ludowych. Dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolberg 2014, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Patronat nad konkursem objęło czasopismo MEAKULTURA.125262752

logowanie i rejestracja
Wydanie 284